دسته
دوستان

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 9605
تعداد نوشته ها : 5
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

(دوم راهنمایی تا اول دبیرستان)

شما فقط به وسایل زیر احتیاج دارید:

1) دو بطری پلاستیکی: یکی بزرگ­تر و دیگری کوچک­تر  2) ورقه­­های آلومینیمی  3) چسب   4) چاقو یا کاتر

خوب حالا دست به کار شوید:

1.   اول سر و ته بطری بزرگ­تر را با کاتر یا چاقو ببرید. برای راحتی کار پیشنهاد می­کنم، اول کاتر را گرم کنید، بعد خیلی راحت می­توانید بطری را ببرید. سر و ته بطری را دور نیندازید و نگه­دارید.

2.   یک عایق خوب مثل پشم شیشه یا هر چیزی که به نظر شما مناسب است را انتخاب کنید. (حتمن می­دانید که عایق­ها موادی هستند که در مقابل انتقال گرما مقاومت می­کنند، این مبحث در کتاب فیزیک اول دبیرستان به خوبی توضیح داده شده است)

3.  قسمت بیرونی بطری کوچک­تر رآ کاملا با آلومینیوم بپوشانید، این بطری محفظه داخلی فلاسک شماست. (چرا این کار را باید انجام بدهید؟ به تابش فکر کنید)

4.  اگر از پشم شیشه استفاده کرده­اید یک لایه از آن را دور بطری کوچکتر بپوشانید و بطری کوچکتر را داخل بطری بزرگتر قرار بدهید. البته توجه کنید که هر نوع عایقی که خواستید می­توانید استفاده کنید اما باید سعی کنید بین دو بطری  کاملا از عایق پر شود. مطمئن شوید که هیچگونه فضای خالی بین دو بطری وجود ندارد. (چه عایق­هایی را پیشنهاد می­کنید؟)

5.  سر و ته بطری بزرگ را در حالی که با عایق پوشاندید، به سر جای اولش بچسبانید. باز هم دقت کنید که همه ی قسمت­های بین دو بطری کاملا پر از عایق شده باشد.

6.  فلاسک شما آماده است. آن را پر از یک چای گرم یا نوشابه خنک کنید و برای من بنوسید فلاسکی که ساخته­اید تا چه زمانی دما را بدون تغییر نگه می­دارد.

منتظر نتایج جالب و ایده­های جدید شما هستم


دسته ها : فیزیک
پنج شنبه شانزدهم 8 1387
X